Formu doldurun, çocuğunuz için hayal ettiğiniz mutlu geleceği birlikte konuşalım.

Email, sms yolu ile haber almak istiyorum.

Gizlilik PolitikasıAydınlatma Metni

PROJE TABANLI EĞİTİM

Merak duygusu gelişmiş, çok yönlü derinlemesine ve felsefi düşünebilen, soru sorabilen, sorduğu soruyu araştırabilen; bulduğu cevabı doğru yerlerde kullanabilen ve sorgulayan çocuklar yetiştirmektir. ‘‘Proje Tabanlı Eğitim’’ çocukların katılımcı ruhlarını geliştirir ve problemlere çözüm bulma becerilerini destekler.

İTK Anaokulları’nda 21. Yüzyıl temel becerilerini kazandırmak üzere hazırlanan eğitim programları, hayat başarısı yüksek çocuklar için tüm alanlara hitap eder ve bütüncül bakış açısıyla birlikte, farklı disiplinlerle çalışarak çocukların tüm gelişim özelliklerini destekler.

İNGİLİZCE

Haftada 10 saate kadar İngilizce dil eğitimi ile öğrencilerimiz;

• Duyduğunu anlar ve konuşma becerileri gelişir.
• İhtiyacı olduğundan yabancı dilini kullanabilir.
• Kolaylıkla temel kelimeler ile İngilizce iletişim kurabilir.
• İngilizce şarkılar söyler, yaratıcı drama çalışmalarında yer alır, oyunlar oynar.

PDR

• İTK Anaokullarında öğrenim gören tüm öğrenciler, gelişim özellikleri dikkate alınarak ve “Her çocuk özeldir” yaklaşımından yola çıkarak sadece kriz odaklı değil, gelişimsel ve önleyici rehberlik anlayışı ile izlenir.
• Öğrencilerimize; okul öncesi öğretmenlerinden oluşan uzman kadromuz ve tam zamanlı, alanında uzaman psikolojik danışmanlarımız eşlik eder.
• İTK Anaokullarımızda PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik) Bölümümüzün desteği ile her ay farklı bir kazanımı vermek amacıyla Sosyal Beceri Eğitimi çalışmaları sürdürülmektedir.
• İlkokula hazırlık çalışmaları kapsamında her öğrencimize Frostig Görsel Algı Testi uygulanmakta ve bireysel sonuç raporları velilerimizle paylaşılmaktadır.
• Velilerimize yönelik PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik) Seminerleri yapılmakta ve aylık PDR Bültenleri paylaşılmaktadır.

YEMEK

• Yemek menülerimiz Gıda Mühendisimiz tarafından çocuklarımızın günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır.
• Menülerimiz İzmir içinde Bahattin Tatış Kampüsü mutfağında, İzmir dışındaki kampüslerimizde Türkiye’nin önde gelen yemek şirketlerinin kampüs içindeki mutfaklarımızdaki titiz çalışmalarıyla hazırlanmaktadır.
• Çocuklarımıza sunulan yemeklerde hazır gıda, aroma verici ürünler ve kesinlikle hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır.
• Menüler her ay başında velilerimize iletilmektedir.
• Yemekhanelerin temizlik ve hijyen kontrolü düzenli olarak yapılmakta olup Okul Doktoru ve İş Güvenliği Uzmanı tarafından denetlenmektedir.

GÜVENLİK

• Okullarımızda 7/24 güvenlik ve kamera sistemi mevcuttur.
• Öğrencilerimiz, veli sözlü- yazılı beyanı olmadıkça ve yönlendirilen kişinin kimliği görülmeden, asla anne babadan başkasına teslim edilmez.
• Servis hizmeti anlaşmalı firmalar tarafından verilmektedir.
• Öğrencilerimizin devamsızlığı durumunda veli iletişimi kurularak gerekli bilgi akışı sağlanmaktadır.

SAĞLIK VE OKUL HAYATIM

• İç ve dış oyun alanlarında çocuklarımız için hijyen ve güvenlik standartlarında sertifikalı ve uluslararası platformlarda kabul görmüş markaların malzemeleri kullanılır.
• Sağlık kontrolleri okul doktorumuz ve okul hemşirelerimiz tarafından rutin olarak yapılır ve sağlık kartlarına işlenir.
• Hizmet personeli hijyen ve sağlık alanında düzenli eğitim almaktadır. Hijyen malzemeleri sertifikalı ve kokusuzdur.
• Etkinliklerde öğrencilerimizin kullandığı tüm malzemeler TSE kalite standartlarında ve çocuklar için güvenilir malzemelerdir.

MİTHATPAŞA ANAOKULU

MİTHATPAŞA ANAOKULU

Mithatpaşa Cad. No:687 – 689 35280 Köprü / İzmir
(Bahattin Tatış Kampüsü içinde)

Harita için Tıklayınız

BÜYÜKÇİĞLİ ANAOKULU

BÜYÜKÇİĞLİ ANAOKULU

8019/11 Sokak No:18/A Çiğli / İzmir (Çiğli Kipa Yanı)
(Büyükçiğli Kampüsü içinde)

Harita için Tıklayınız

MAVİŞEHİR ANAOKULU

MAVİŞEHİR ANAOKULU

Yalı mah. 6523 sok. Park Yaşam Mavişehir Ticaret Merkezi No:32/A Karşıyaka / İzmir

Harita için Tıklayınız

BORNOVA ANAOKULU

BORNOVA ANAOKULU

Erzene Mah. Ord. Prof. Dr. Muhiddin Erel Caddesi No: 19 Bornova-İZMİR
(Bornova Kampüsü içinde)
Harita için Tıklayınız

MANİSA ANAOKULU

MANİSA ANAOKULU

Muradiye Mah. Manolya Sokak No:234 Yunusemre – Manisa
(Manisa Kampüsü içinde)

Harita için Tıklayınız

MARMARİS ANAOKULU

MARMARİS ANAOKULU

Gökbel Mah. Kenan Evr. Cad. No: 102/A Beldibi – Marmaris  Muğla (Marmaris Kampüsü içinde)

Harita için Tıklayınız

GYMBOREE Play & Music

GYMBOREE Play & Music

Yalı mah. 6523 sok. Park Yaşam Mavişehir Ticaret Merkezi No:32/A Blok Karşıyaka / İzmir

Harita için Tıklayınız

Konak Mithatpaşa, Bornova, Mavişehir, Çiğli, Manisa ve Marmaris’te Anaokullarımız bulunmaktadır. Ayrıca Gymboree Play & Music Etkinlik Merkezimiz Mavişehir’dedir. 6 anaokulumuz ve yeni doğandan itibaren özel geliştirilmiş programıyla hizmet veren etkinlik merkezimiz ile çocuk merkezli bir yapımız bulunmaktadır.

Çiğli ve Mavişehir Anaokullarımıza 24 aydan, Konak Mithatpaşa, Bornova, Marmaris ve Manisa Anaokullarımıza 36 aydan itibaren kayıt yaptırabilirsiniz. Gymboree Play & Music Etkinlik Merkezimiz yeni doğandan itibaren kayıt kabul etmektedir.

Okullarımızda haftanın bir günü doktorumuz öğrenci sağlık taramalarını yapar. Hasta öğrencinin birkaç gün evde dinlendirilmesi, soğuk zinciri kırılabilecek ilaçların saatinin, evde bulunulan zamana göre ayarlanması doktorlarımızın tavsiyeleridir. Acil durumlarda ilk müdahale kampüslerimizde bulunan doktor tarafından yapılır. Öncesinde veliler mutlaka bilgilendirilir. Ayrıca, rutin aralıklarla öğrencilerimizin boy-kilo ölçümleri ve rutin sağlık taramaları hemşirelerimiz tarafından gerçekleştirilir.

Okullarımızda sınıflar, wc’ler ve mutfak hariç, tüm iç ve dış mekanlarda güvenlik kameraları mevcuttur. Kampüs içinde yer alan anaokullarımızda 7/24 kamera ve güvenlik mevcuttur. Öğrencilerimiz velilerimizin sözlü ve yazılı beyanı olmadıkça yönlendirilen kişinin kimliği görülmeden, asla anne babadan başkasına teslim edilmez.

Anaokullarımızda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek, kendi mutfağımızda Gıda Mühendisimiz denetiminde yapılmaktadır. Yemeklerimiz İzmir içinde Konak Bahattin Tatış Kampüs mutfağında pişirilmektedir. Marmaris Anaokulumuzda üç öğün yemek servisimiz “Sofra”, Manisa Kampüsümüzde ‘’Parıltı’’ yemek şirketleri tarafından kampüs mutfaklarımızda yapılmaktadır.  Tüm yemekler kendi mutfaklarımızda hazırlanmakta olup; hazır gıda, yapay katkı maddesi ve aroma verici ürünler kesinlikle kullanılmamaktadır.

Okul idareci ve sınıf öğretmenlerimiz kendi alanlarında nitelikli üniversite mezunlarıdır.  İTK Anaokullarında branş dersleri; konularında deneyimli, İTK kültürü ile yetişmiş, kadrolu İzmir Özel Türk Koleji öğretmenleri tarafından verilmektedir.

Sınıf mevcutlarımız, yaş gruplarına göre ve programlarımızın doğru uygulanmasına fırsat verecek şekilde, okul önceci eğitimciler ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü tarafından belirlenmiştir.

Okul alanlarımız çocukların ilgi ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Anaokulu programımız proje tabanlı ve oyun temellidir. Okullarımızda oyun alanları sınıfların devamı olarak kabul edildiğinden bahçe etkinliklerimize sık sık yer verilir.

Öğrencilerimize haftada 10 saate kadar branş öğretmenleri ve yabancı öğretmenler tarafından İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Temel İngilizce dil eğitimi ile öğrencilerimiz İngilizce şarkılar söyler, konuşma ve anlama becerilerini geliştirerek ; temel kelimeler ile İngilizce iletişim kurabilir.

Öğrencilerimize; okul öncesi öğretmenlerinden oluşan uzman kadromuz ve tam zamanlı, alanında uzman psikolojik danışmanlarımız eşlik etmektedir. Psikologlarımız gerek sınıf gözlemleriyle gerekse çeşitli ölçme araçlarını kullanarak çocuklarımızın bireysel gelişim takiplerini yapmaktadır. Birebir veli görüşmeleri ile danışmanlık sağlamakta olup, velilerimize seminerler ve bültenlerle destek verilmektedir. Her ay “Sosyal Beceri Eğitimi” ile öğrencilerimiz PDR bölümümüzün desteği ile farklı bir kazanımlar elde eder.

İngilizce, STEM, Neşeli Bilim, Eğlenceli Matematik, Beden Eğitimi, Bilişim ve Kodlama, Bale, Müzik ve Orff, Satranç, Yüzme (Çiğli ve Bornova Kampüs), Seramik, Yaratıcı Drama derslerimiz olup bu derslerimiz öğrencilerimizin gelişim özelliklerine uygun yaş seviyelerinde farklılık gösterir.

Subscribe error, please review your email address.

Close

You are now subscribed, thank you!

Close

There was a problem with your submission. Please check the field(s) with red label below.

Close

Your message has been sent. We will get back to you soon!

Close